חדשות |

שריפה בסניף יכ"ל באפרת

 

ביום שישי האחרון, י"ג כסלו תשע"ח, 1.12.17, בשעה 6.30 בבוקר, פרצה שריפה כתוצאה מקצר חשמלי בסניף יכ"ל באפרת- 'אחוזת הכלבים' של מיכה כץ. השריפה גרמה למותם של שני כלבים, ולפציעתם של חמישה, והרסה כליל את הכלבייה ואת המגורים הסמוכים. אלי מאיר, כלבן יכ"ל שישן בקרוואן הסמוך, ניצל בנס לאחר שהצליח להמלט מהקרוואן הבוער. תוך שניות עלו כל חפציו בלהבות, והאש התפשטה לכלביה הצמודה, ושרפה למוות את כלבו 'טייגיר' וכלב נוסף בשם 'תיאו'. חמישה כלבים נוספים נפצעו.

 

שניים מהכלבים הפצועים מאושפזים בבית החולים הווטרינרי בבית דגן, ושניים נוספים הובאו לטיפול בכלביה של יחידת הכלבנים בכפר תפוח.

 

מיכה כץ, מפקד יכ"ל אפרת, ובעליה של "אחוזת הכלבים", הוא אדם שורד ונחוש באופיו, בעל דבקות במטרה, המאמין בפעילות החיונית עם הכלבים להצלת חיי אדם. מיכה אינו מהסוג שמתייאש; הוא שרד פיגוע טרור, ונפצע במבצע צבאי ברמאללה ביחידה מובחרת בה שירת בצבא. מי שמכיר אותו יודע, שבעזרת ה', הוא יתגבר גם על הטרגדיה הזו, יחד עם אשתו התומכת נאווה. כבר ביום ראשון הוא החל לפנות את האפר וההריסות, והבהיר שהאימונים המתוכננים ב'אחוזת הכלבים' יימשכו כרגיל בשטח המגודר הסמוך; היום (ב') בשעה 17:30 - הרחה ממוקדת, חיפוש והצלה, וביום חמישי - הגנה ומשמעת עם ז'ניה.

 

יקותיאל בן יעקב, מפקד יכ"ל, ומתנדבים נוספים, הצטרפו למיכה בפינוי ההריסות ושיקום הכלביה , וקוראים לכל מי שפנוי לבוא ולעזור. "שלא תחשבו שמיכה ביקש עזרה", מבהיר בן יעקב. " הוא לא מהסוג שיטריח אחרים, או יבקש עזרה. הוא מהסוג הנדיר שרוצה רק לעזור לאחרים. אבל כשביקשתי להצטרף ולעזור, הוא אישר שישמח לקבל כל סיוע."

 

אלי מאיר, הכלבן שניצל בחסדי שמיים, ממשיך גם הוא בפעילות, למרות הטראומה שעבר. אלי קיבל מיכ"ל כלבה חדשה-'סופי', וכבר היום התחיל להתחבר ולעבוד אתה, אחרי ששינה את שמה ל-'טייגריס', על שם הכלב שאיבד בשריפה.

 

יחידת הכלבנים