התנדבות  |

מסלולי ההתנדבות​

מתנדבי פְּנים

 

מסלול הכולל השתתפות במבצעי היחידה, אימונים שוטפים, ולימודים במכללת מגן ארץ ישראל של מקצוע הכלבנות והכשרות נוספות בחילוץ, הצלה והגנה. מתנדבי הפְּנים מתגוררים במעונות יכ"ל בתפוח, ונוטלים חלק בחיפוש נעדרים, בסיורי אבטחה להגנת יישובים, בגידול ואימון כלבי היחידה.

 

במסלול זה ניתן לשלב לימודים נוספים כגון השלמת בגרויות, לימודים תורניים או אקדמיים.

 

למי מיועד המסלול?

 

  • לצעירים בגילאי 16 עד 24
  • לעולים חדשים בגילאי 17 עד 32, וחיילים בודדים לפני ואחרי צבא:  יכ"ל ומכללת מגן ארץ ישראל נרתמים לקליטת העלייה, ובמכללה מתאפשרת מסגרת מיוחדת לעולים חדשים הלומדים במכללה ומתגייסים לצה"ל. חיילים אלה נשארים במעונות המכללה גם בזמן שרותם הצבאי ואף משתתפים בפעילות היחידה בזמן החופשות והרגילות מהצבא. חלק מהחיילים הבודדים שלנו ממשיכים אתנו גם  לאחר שרותם הצבאי, מהם כמדריכים ביכ"ל.

 

יש לציין, שעל אף ההבדלים בתנאי הקבלה, המגורים במעונות המכללה משותפים לעולים חדשים ולילידי הארץ, מתוך מגמה של שילוב ועקרונות של אחדות ואהבת ישראל.

 

 

מתנדבי חוץ

 

 

למי מיועד המסלול?

 

המסלולים למתנדבי חוץ יכולים להתאים לרבים אשר אינם יכולים להעתיק את מגוריהם ואת חייהם לכפר תפוח, ועבור מי שאינו יכול להקדיש את רוב שעות השבוע לפעילות ביחידה. אנשים רבים רוצים להתנדב בזמנם הפנוי, או להתגייס כאשר ישנה משימה משמעותית הדורשת מתנדבים באופן מידי.

 

 

למתנדבי חוץ עומדות האפשרויות הבאות:  

 

 

  • מתנדב עם כלבמסלול זה מיועד למי שיכול להקדיש מספר ימי התנדבות  מדי חודש במשימות שמירה או הצלה ביחד עם הכלב, וכולל הגעה לקורסים המתקיימים בכפר תפוח, אפרת, או במקומות אחרים על מנת לעבור את ההכשרה המתאימה בתחום הביטחון ו/או החיפוש, ולשמור על כושר מקצועי. האימונים למתנדב עם כלבו ניתנים ללא תשלום!

  

  • עזרה בחיפושים: ניתן לבוא ולסייע במבצעי חיפוש נעדרים של יכ"ל גם ללא כלב! מתנדבים שלנו מסייעים במבצעי החיפושים בשלל תחומים.  דרושים במיוחד בעלי רחפנים/ רכבי שטח/ כלי שייט/ הסמכה לצלילה וכדו'.

 

  • טיפול בכלבים ועבודות משקיות: הכלבים והכלביות שלנו בכפר תפוח, אפרת ושדה בר מציעים מגוון פעילויות למתנדבים. ניתן להתנדב בכלביות בתחזוקה שוטפת, בהוצאת הכלבים  לטיול ובטיפולים שונים בכלבים. כן ניתן לסייע בהליך אילוף הגישוש של הכלבים.

 

  •  עזרה משרדית: במשרדי יכ"ל בכפר תפוח אפשר מבצע מגוון עבודות מנהליות, כגון הקלדה, עריכה, הכנות משלוחי דואר, טלפונים ועוד. אלו הן עבודות חשובות ביותר, ומתנדבים מוכשרים בתחום יסייעו מאוד.

 

  • התנדבות מהבית: אפשר להתנדב ביכ"ל גם מבלי לצאת מהבית כלל! ליכ"ל דרושים מתנדבים שיעבדו על מחשביהם הביתיים במגוון תחומים, כגון הפצת תמונת נעדרים, פרסום וקידום אתרי האינטרנט של היחידה וכדו'

 

  • גיוס כספים: גם הצבא שלנו צועד על קיבתו. בידך לעזור להחתים הוראות קבע וכיו"ב עבור יכ"ל, ולהפיץ עלונים וחומר הסברה של היחידה על מנת לגייס תורמים ומתנדבים חדשים.

 

  • צוות תיעוד: אנו זקוקים למתעדים מוכשרים שיתעדו בזמן אמת – בסטילס או וידאו -  חיפושים, אימונים ואירועים של היחידה.  

 

יחידת הכלבנים